Fahrerkabinenmitfahrt Linie 3 - Teil 1/2 - 2009 - Gera und seine Straßenbahn

Fotograf: Vakuumverduenner.
Sprog: Tysk.
Dato: 2009.
By: Gera (Tyskland).

Videoen viser

Geraer Verkehrsbetrieb (GVB)
Sporvognslinje 3, i retning mod Lusan/Zeulsdorf.

Beskrivelse

Auch kostenlos für Blu-ray Disc. Mehr Informationen dazu unter www.peter-ruppert.de
Die Haltestellen für eine direkte Anfahrt:
1:45 Bieblach Ost
2:50 Ernst-Abbe-Straße
3:50 Hilde-Coppi-Straße
5:10 Heidecksburgstraße
7:35 Berufsakademie
8:45 Tinz
9:50 Grüner Weg
11:05 Straße des Bergmanns
12:40 Herderstraße
13:40 Friedrich-Engels-Straße
15:05 Leipziger Straße
16:40 Sorge/Markt
19:15 Heinrichstraße
20:45 Park der Jugend
22:05 An der Spielwiese
23:25 Oststraße
24:35 Südfriedhof
25:40 Schenkendorfstraße
27:00 Keplerstraße
28:45 Fußgängerbrücke
30:20 Lusan/Laune
31:25 Zeulenrodaer Straße
32:45 Brüte
34:05 Bruno-Brause-Straße

Videoer i nærheden


Tilføj en kommentar

Dit navn

Se også

Linje: Gera sporvognslinje 3
Links om sporvogne i Gera
Museum: Straßenbahnmuseum Gera
Selskab: Geraer Verkehrsbetrieb (GVB)
Videoer om sporvogne i Gera

© 2004-2021: Henrik Boye

Tysklands flag

Storbritanniens flag

Følg Sporvognsrejser på Facebook

SPORVOGNSREJSER
Sporvognsrejser logo